تماس با ما

برای ارسال مقاله و یادداشت به( تارنمای خُلم ) با پست الکترونیکی contact@khulm.org تماس بگیرید. از انتشار مطالبی که پیش‌تر منتشر شده یا همزمان به رسانه‌های مختلف ارسال می‌شود معذوریم. نقل مطالب تنها با ذکر مأخذ آزاد است.

یکی فکر در “تماس با ما

 1. سلام و درود بر شما همکاران تارنمای خلم!
  نخست حلول عید سعید اضحی را به شما تبریک وشاد باش گفته، در این ایام مبارک صحت و سلامتی از بارگاه رب العزت برایتان آرزو میکنم.
  جناب محترم! از چندی به اینسو با استاد عالیقدر و گرامی پروفیسر داکتر قیام الدین راعی برلاس نتوانستم ، داخل تماس شوم. اگر امکان داشته باشد، سلام و دعای ارادتمندانه ی مرا به حضور استاد عالیقدر رسانیده، از سلامتی جنابعالی برایم اطمینان بدهید.
  از لطف و مهربانی تان جهان سپاس
  برادر ارادتمند تان: نهال ایماق
  منتظر نامه ی تان هستم

  لطفأ این نوشته را در تارنما به نشر نرسانید
  ایمیل اینجانب :
  dr.nehal@hotmail.com

 2. پیام تسلیت
  با اندوه فراوان خبر فوت پروفیسر قیام الدین راعی برلاس فرزند محمد اسماعیل مخدوم، که در شهر استانبول جمهوری ترکیه زنده گی می نمود را دریافت نمودیم. درگذشت متوفی اقارب، شاگردان ، دوستداران علم و فرهنگ افغانستان و خانوداه را به سوگ نشاند.  
  این شخصیت فرزانه بعد از اتمام تحصیل، کار خویش را با تعلیم به اولاد این وطن در دانشکده ادبیات- دانشگاه کابل آغاز کرده مجدداً غرض بلند بردن سویهٔ دانش خویش جهت ادامهٔ تحصیل به جمهوری ترکیه اعزام گردید. ایشان در سال ۱۹۷۸ از دانشگاه استانبول دوکتورای خویش را بدست آورده دوباره بحیث استاد در دانشکده ادبیات مشغول به تدریس گردید.
  گفتنیست مرحوم مغفور راعی برلاس همچنان به حیث استاد دانشگاه استانبول طی سال های ۱۹۸۰ الی۱۹۸۸، محرر و نطاق رادیوی اروپای آزاد و رادیوی آزادی بخش اوزبیکی : طی سال های ۱۹۸۸-۱۹۹۷ مونشن- جرمنی، سفیر کبیر افغانستان در جمهوری مردم چین _ پیچنگ: از سال های۲۰۰۲-۲۰۰۵ و مدیر عمومی روابط فرهنگی وزارت امور خارجه افغانستان در سال های ۲۰۰۵-۲۰۰۸ وظیفه انجام داده و به زبان های دری ، اوزبیکی ، تورکی ، انگلیسی ، چینی و آلمانی تسلط داشته است.  از وی آثار چون :
  ۱-شرح احوال، آثار و چگونگی زبان ادبی ابوالمعانی میرزا عبدالقادر بیدل فاکولته ادبیات کابل ۱۹۶۶
  ۲- تئوری ادبیات و نقد ادبی ، فاکولته ادبیات کابل ۱۹۶۷
  ۳-تاریخچه معارف افغانستان، جلد دوم تعلیمات عالی، پوهنتون کابل ۱۹۶۸
  ۴-ساختار اتنیکی افغانستان در روشنی واقعیت ها
  و مقالات بیشمار حاوی مطالب سیاسی، تاریخی ، اجتماعی و ادبی در بارهٔ افغانستان، منطقه و جهان به زبانهای دری، تورکی و انگلیسی به یادگار مانده است
  بدینوسیله ما شاگردان متوفی ، وفات این شخصیت علمی را ضایعه بزرگ دانسته و برای ملت، خانواده و دوستداران متوفی، ابراز تسلیت عرض نموده و برای زنده یاد بهشت برین از بارگاه ایزد منان تمنا می نماییم.
  از شمار دو چشم يك تن كم ++++ و ز شمار خرد هزاران بيش
  با تقدیم احترامات فایقه

  پروفیسر داکتر عنایت الله شهرانی ،
  انجنیر محمد رحیم عابدی،
  و
  داکتر فیض الله ایماق

 3. سپاس جناب دکتر صاحب ارجمند، با پوزش که بوقت پاسخ تان را تحریر نتوانستیم. ما همه سوگواریم ، چون مرد بی بدیلی دیار مان را از دست دادیم. یاد شان جاودانه و خدمات شان پایا باد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *